Schüsslerova sůl č. 4,VELKÉ BALENÍ 1000 tbl.

Kód: C1054
Neohodnoceno
850 Kč
Vyprodáno

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č. 4,VELKÉ BALENÍ 1000 tbl.

Tato sůl je důležitá pro stavbu nejen svalů a nervů, ale také vaziva, kůže a sliznic. Je hlavním lékem 2. stupně zánětu.

Působí jako přirozené diuretikum při zadržování vody v těle. V soli obsažený draslík (a to platí i pro soli č. 5 a č. 6) je nepostradatelný pro přenos nervových impulsů a správnou funkci buněčných membrán. Kalium chloratum je tkáňovou solí používanou při onemocněních, která postihují především sliznice, částečně i kůži nebo jiné orgány. Podporuje vstřebávání otoků a splasknutí naběhlých sliznic. Pomáhá při zánětech, které již postoupily z akutní fáze (kdy je vhodné použít zejména sůl č. 3, Ferrum phosphoricum), do druhého stadia zánětu, která se vyznačuje tvorbou hlenu, hlenovitých výměšků nebo otoků. Dále lze Schüsslerovu sůl č. 4 použít k léčbě zánětu střevní nebo žaludeční sliznice, očních spojivek i léčbě kožních vyrážek a ekzémů, zejména pokud povrch kůže působí, jako by byl „pomoučněný“. Tato sůl působí protizánětlivě při potížích s klouby a šlachami, zejména pokud se při nich objevuje i zvýšená tělesná teplota. Uplatňuje se též při pásovém oparu a růži.

Možné použití: sliznice obecně (nos, ústa, žaludek, střeva), popáleniny, operace, zánětlivá a infekční onemocnění – přetrvávající potíže, záněty středního ucha nebo plic, rýma s hustým sekretem, ekzémy s moučně vypadajícím povlakem, záněty sliznic žaludku a střev, pásový opar, vyloučení jedů z těla (po očkování, po anestezii, aj.), eliminace jedů z potravin, léků, smogu

Potíže se zlepšují teplem, zhoršují pohybem a tučným či kořeněným jídlem.

Dávkování:

Dávkování solí by mělo být především dostatečně efektnivní, aby doplnilo deficit. Dospělí užívají při běžných dnešních deficitech 10, 15, 20 i více tablet od jedné soli za den. Schüsslerovy soli můžete navíc kobinovat dohromady libovolné množství.

Obvyklé dávkování pro dospělé: 3x1-2 tablety denně. V akutních stavech užívejte jednu tabletu každých pět až deset minut do dosažení citelné úlevy, případně můžete použít horký nápoj. Po odeznění akutních potíží můžete pokračovat v běžném užívání v dávce 3x1 tableta denně, zejména v případech, kdy se jedná o pravidelně se opakující potíže, například migrény, křeče, zažívací problémy, menstruační bolesti aj.

V akutních stavech např. při začínajícím nachlazení či chřipce (na to je skvělá sůl č. 3 – Ferrum phosphoricum) se doporučuje užívat jednu tabletu co 5 minut, třeba i několik hodin po sobě (tj. 30-60 tbl.).

U malých dětí

Děti od 5 do 12 let: 3x1 tableta denně, v akutních stavech je dávkování podobné jako u dospělých, jedna tableta každých deset minut do zmírnění potíží.

Děti od 2 do 5 let: 3x1/2 tablety denně, v případě potřeby i vícekrát za den.

Kojenci: Tabletu rozpulte nožem, na půlku tablety kápněte dvě kapky vody, vytvořte kašičku a tu pak prstem naneste na vnitřní stranu rtů dítěte. Takto podávejte dvakrát až třikrát denně.

Nežádoucí účinky solí nejsou známé. Mohou je bez problémů užívat těhotné, kojící, novorozenci, těžce nemocní i zvířata.

Složení: 1 tableta obsahuje: Léčivá látka: Draslík chloratum Trit. D 6 250,0 mg. Další složky: behenát vápenatý (DAB), bramborový škrob. Tento léčivý přípravek obsahuje laktózu. Užívejte ho prosím pouze po konzultaci s lékařem nebo terapeutem, pokud víte, že na něj nesnášíte.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro zdraví
Kód produktu: C1054

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení