Schüsslerova sůl č. 5, VELKÉ BALENÍ 1000 tbl.

Kód: C1055
Neohodnoceno
850 Kč
Vyprodáno

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č. 5, VELKÉ BALENÍ 1000 tbl.

Dodává energii nervům i všem tělesným buňkám, proto je č. 5 základní Schüsslerovou solí při tělesné i duševní vyčerpanosti, pocitech únavy a slabosti. Velmi dobře se uplatňuje také při sklíčenosti a apatii. Dále se doporučuje jako doplňkový lék při konvenční léčbě depresí. Tato sůl skvěle harmonizuje nervovou soustavu, psychiku a energii. Je také důležitá pro červené krvinky a svalovou tkáň.

Možné použití: podpora mozkové činnosti a paměti, stavy slabosti a duševního vyčerpání, nespavost psychického původu, apatie, hyperaktivita u dětí, deprese z nervového přepětí, akutní nemoci a vysoká horečka, úbytek sil po infekční nemoci, úzkostlivost, nervová slabost, nervozita, melancholie, duševní únava po přepracování, krvácení dásní. Kalium phosphoricum se uplatňuje i při poruchách vyprazdňování (průjmu nebo zácpě), zejména pokud jsou tyto psychického původu. Pomáhá při bolestech hlavy a při hyperaktivitě u dětí. Stejně tak povzbuzuje děti bojácné nebo plačtivé. Tato tkáňová sůl se rovněž používá při ložiskovém vypadávání vlasů.

Chronický nedostatek této soli v organismu se projevuje slabostí, duševní únavou, celkově unaveným vzezřením a popelavě šedým zbarvením kůže kolem očí.

Co jsou Schusslerovy soli:

Tkáňové soli jsou soubor 12 základních minerálních solí, sestavenýchv 19. století Dr. Schüsslerem. Jsou nezbytné pro život a nacházejí se v tkáních a buňkách lidského těla. Jde o sloučeniny sodíku, draslíku, železa, vápníku, síry, fosforu, chlóru a křemíku a jejich rovnováha je zásadní pro udržení zdraví. Minerály se postupně spotřebovávají například stářím, nevhodnou stravou, životním stylem, nemocemi a dalšími. Schüsslerovy soli je umí do těla doplnit a postupně srovnat jejich deficity. Schüsslerovy soli se vyrábí ve formě tablet a doplňují tělu chybějící minerály a stopové prvky.

Dávkování:

Dávkování solí by mělo být především dostatečně efektnivní, aby doplnilo deficit. Dospělí užívají při běžných dnešních deficitech 10, 15, 20 i více tablet od jedné soli za den. Schüsslerovy soli můžete navíc kobinovat dohromady libovolné množství.

Obvyklé dávkování pro dospělé: 3x1-2 tablety denně. V akutních stavech užívejte jednu tabletu každých pět až deset minut do dosažení citelné úlevy, případně můžete použít horký nápoj. Po odeznění akutních potíží můžete pokračovat v běžném užívání v dávce 3x1 tableta denně, zejména v případech, kdy se jedná o pravidelně se opakující potíže, například migrény, křeče, zažívací problémy, menstruační bolesti aj.

V akutních stavech např. při začínajícím nachlazení či chřipce (na to je skvělá sůl č. 3 – Ferrum phosphoricum) se doporučuje užívat jednu tabletu co 5 minut, třeba i několik hodin po sobě (tj. 30-60 tbl.).

U malých dětí

Děti od 5 do 12 let: 3x1 tableta denně, v akutních stavech je dávkování podobné jako u dospělých, jedna tableta každých deset minut do zmírnění potíží.

Děti od 2 do 5 let: 3x1/2 tablety denně, v případě potřeby i vícekrát za den.

Kojenci: Tabletu rozpulte nožem, na půlku tablety kápněte dvě kapky vody, vytvořte kašičku a tu pak prstem naneste na vnitřní stranu rtů dítěte. Takto podávejte dvakrát až třikrát denně.

Nežádoucí účinky solí nejsou známé. Mohou je bez problémů užívat těhotné, kojící, novorozenci, těžce nemocní i zvířata.

Složení: 1 tableta obsahuje: Léčivá látka: Kalium fosforicum Trit. D 6 250,0 mg. Další složky: behenát vápenatý (DAB), bramborový škrob. Tento léčivý přípravek obsahuje laktózu. Užívejte ho prosím pouze po konzultaci s lékařem nebo terapeutem, pokud víte, že nesnášíte určité cukry

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro zdraví
Kód produktu: C1055

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení