Schüsslerova sůl č. 6 VELKÉ BALENÍ, 1000 tbl.

Kód: C1056
Neohodnoceno
850 Kč
Vyprodáno

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č. 6 VELKÉ BALENÍ, 1000 tbl.

Tato sůl působí na kůži a na okysličování tkání. Podílí se na „vnitřním dýchání“ – výměně kyslíku mezi krví a buňkami. Detoxikuje buňky uvnitř, stimuluje játra a podporuje všechny vylučovací a čistící procesy. Tato sůl je možná nejdůležitější Schüsslerovou solí vůbec, určitě je ale nejdůležitější při onemocněních a stavech, kdy je pacient „prožloutlý“ v obličeji a celkově působí nezdravým dojmem. Schüsslerova sůl č. 6 zrychluje rekonvalescenci a podporuje vitalitu.Tato sůl se používá při třetím stadiu zánětu, kdy zánět přešel do chronické fáze a odolává další léčbě solemi č. 3 a č. 4. Kalium sulfuricum se společně se železem podílí na přenosu kyslíku v buňkách, proto je účelné užívat sůl č. 6 společně se solí č. 3, navíc se tím zesiluje protizánětlivé působení. Dále působí na chronické záněty sliznic (krku, střev, žaludku, dýchacích cest), chronické záněty uší, dutin, chronická rýma s tmavě žlutým sekretem, kašel se žlutým hlenem, hnisavé záněty očí, angína, nemoci jater, různé kožní nemoci včetně psoriázy, zánět ledvin, tlak v žaludku, zažívací potíže, bradavice, lupy, „nečistá“ kůže.

Potíže se zhoršují večer, v teplých prostorách a zlepšují čerstvým chladným vzduchem.

Co jsou Schusslerovy soli:

Tkáňové soli jsou soubor 12 základních minerálních solí, sestavenýchv 19. století Dr. Schüsslerem. Jsou nezbytné pro život a nacházejí se v tkáních a buňkách lidského těla. Jde o sloučeniny sodíku, draslíku, železa, vápníku, síry, fosforu, chlóru a křemíku a jejich rovnováha je zásadní pro udržení zdraví. Minerály se postupně spotřebovávají například stářím, nevhodnou stravou, životním stylem, nemocemi a dalšími. Schüsslerovy soli je umí do těla doplnit a postupně srovnat jejich deficity. Schüsslerovy soli se vyrábí ve formě tablet a doplňují tělu chybějící minerály a stopové prvky.

Dávkování:

Dávkování solí by mělo být především dostatečně efektnivní, aby doplnilo deficit. Dospělí užívají při běžných dnešních deficitech 10, 15, 20 i více tablet od jedné soli za den. Schüsslerovy soli můžete navíc kobinovat dohromady libovolné množství.

Obvyklé dávkování pro dospělé: 3x1-2 tablety denně. V akutních stavech užívejte jednu tabletu každých pět až deset minut do dosažení citelné úlevy, případně můžete použít horký nápoj. Po odeznění akutních potíží můžete pokračovat v běžném užívání v dávce 3x1 tableta denně, zejména v případech, kdy se jedná o pravidelně se opakující potíže, například migrény, křeče, zažívací problémy, menstruační bolesti aj.

V akutních stavech např. při začínajícím nachlazení či chřipce (na to je skvělá sůl č. 3 – Ferrum phosphoricum) se doporučuje užívat jednu tabletu co 5 minut, třeba i několik hodin po sobě (tj. 30-60 tbl.).

U malých dětí

Děti od 5 do 12 let: 3x1 tableta denně, v akutních stavech je dávkování podobné jako u dospělých, jedna tableta každých deset minut do zmírnění potíží.

Děti od 2 do 5 let: 3x1/2 tablety denně, v případě potřeby i vícekrát za den.

Kojenci: Tabletu rozpulte nožem, na půlku tablety kápněte dvě kapky vody, vytvořte kašičku a tu pak prstem naneste na vnitřní stranu rtů dítěte. Takto podávejte dvakrát až třikrát denně.

Nežádoucí účinky solí nejsou známé. Mohou je bez problémů užívat těhotné, kojící, novorozenci, těžce nemocní i zvířata.

Složení: 1 tableta obsahuje: Léčivá látka: Kalium sulfuricum Trit. D 6 250,0 mg. Další složky: behenát vápenatý (DAB), bramborový škrob. Tento léčivý přípravek obsahuje laktózu. Užívejte ho prosím pouze po konzultaci s lékařem nebo terapeutem, pokud víte, že nesnášíte určité cukry

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro zdraví
Kód produktu: C1056