Schüsslerova sůl č.7 Magnesium phosphoricum D6 - 400 tablet

Kód: B0430
Neohodnoceno
430 Kč
Vyprodáno

Detailní informace

Detailní popis produktu

Schüsslerova sůl č.7 Magnesium phosphoricum D6 - 400 tablet

Tato sůl se je důžitá pro nervy, svaly, krevní buňky, kosti a šlachy. Tlumí podráždění nervů, uklidňuje a uvolňuje duševní i tělesné napětí. Pomáhá při bolestech hlavy a migrénách, tuto sůl je vhodné užívat při křečích všeho druhu včetně křečovitého kašle, astmatu a menstruačních křečích. Pokud rozpustíte tablety v hrnku s horkou vodou a budete pomalu upíjet, výrazně urychlíte nástup účinku. Ať už u křečovitých nebo kolikovitých bolestí různého typu nebo na zklidnění myšlenek před spaním. Použít ji můžete dále na akutní křečovité bolesti (menstruační, hlavy, aj.), noční křeče v lýtku, psychické či pracovní „přetažení“, poruchy spánku, svalový třes, tiky, záškuby, koliky a nadýmání u dětí, nevolnost v těhotenství, porodní bolesti, astmatické záchvaty, migrény, neuralgie, vnitřní neklid, úzkost, podrážděnost, tréma, stres, zpomaluje stárnutí. Sůl pomáhá při zrudnutí obličeje a uší v důsledku nervozity a nervového napětí i při zčervenání obličeje při konzumu alkoholických nápojů. Potíže se zlepšují teplem a tlakem, zhoršují chladem.

Co jsou Schusslerovy soli: Tkáňové soli jsou soubor 12 základních minerálních solí, sestavenýchv 19. století Dr. Schüsslerem. Jsou nezbytné pro život a nacházejí se v tkáních a buňkách lidského těla. Jde o sloučeniny sodíku, draslíku, železa, vápníku, síry, fosforu, chlóru a křemíku a jejich rovnováha je zásadní pro udržení zdraví. Minerály se postupně spotřebovávají například stářím, nevhodnou stravou, životním stylem, nemocemi a dalšími. Schüsslerovy soli je umí do těla doplnit a postupně srovnat jejich deficity. Schüsslerovy soli se vyrábí ve formě tablet a doplňují tělu chybějící minerály a stopové prvky.

Dávkování: Dávkování solí by mělo být především dostatečně efektnivní, aby doplnilo deficit.

Dospělí užívají při běžných dnešních deficitech 10, 15, 20 i více tablet od jedné soli za den. Schüsslerovy soli můžete navíc kobinovat dohromady libovolné množství. Obvyklé dávkování pro dospělé: 3x1-2 tablety denně. V akutních stavech užívejte jednu tabletu každých pět až deset minut do dosažení citelné úlevy, případně můžete použít horký nápoj. Po odeznění akutních potíží můžete pokračovat v běžném užívání v dávce 3x1 tableta denně, zejména v případech, kdy se jedná o pravidelně se opakující potíže, například migrény, křeče, zažívací problémy, menstruační bolesti aj. V akutních stavech např. při začínajícím nachlazení či chřipce (na to je skvělá sůl č. 3 – Ferrum phosphoricum) se doporučuje užívat jednu tabletu co 5 minut, třeba i několik hodin po sobě (tj. 30-60 tbl.).

U malých dětí Děti od 5 do 12 let: 3x1 tableta denně, v akutních stavech je dávkování podobné jako u dospělých, jedna tableta každých deset minut do zmírnění potíží. Děti od 2 do 5 let: 3x1/2 tablety denně, v případě potřeby i vícekrát za den.

Kojenci: Tabletu rozpulte nožem, na půlku tablety kápněte dvě kapky vody, vytvořte kašičku a tu pak prstem naneste na vnitřní stranu rtů dítěte. Takto podávejte dvakrát až třikrát denně.

Nežádoucí účinky solí nejsou známé. Mohou je bez problémů užívat těhotné, kojící, novorozenci, těžce nemocní i zvířata.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro zdraví
Kód produktu: B0430